Dla Wolontariuszy

28 stycznia 2022 | admin

Dla wolontariuszy – ostatnie informacje przed Finałem

Już tylko godziny dzielą nas od corocznego święta dobroczynności, jedności i pomagania. Jubileuszowy 30. Finał coraz bliżej! W Pałacu Krzysztofory panuje już spory ruch. Trwają przygotowania do wydawania pakietów dla wolontariuszy. A jak już odbierzecie swój pakiet, to zapoznajcie się koniecznie z poniższymi informacjami.

Przede wszystkim już teraz wielkie ukłony dla Was! Za Waszą chęć niesienia pomocy, za Wasze zaangażowanie i otwarte serca. Zanim jednak wyjdziecie na ulice, prosimy, przeczytajcie poniższe wskazówki, by Wasza kwesta była bezpieczna!

Pamiętajcie, że puszki i identyfikatory można odebrać w sobotę w Pałacu Krzysztofory między 11:00 a 17:00. Prosimy, słuchajcie naszych poleceń.

Pamiętajcie, że kwestując obowiązuje Was Regulamin Wolontariusza:

1. W Finale bierze udział każdy, kto posiada identyfikator Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydany przez Sztab przy Urzędzie Miasta Krakowa.
  2. Wolontariusz może zbierać pieniądze tylko w dniu Finału WOŚP
    tj. dnia 30 stycznia 2022 r., w godzinach od 00:00 do 24:00.
  3. Każdy wolontariusz otrzymuje identyfikator i skarbonkę, która upoważnia go do zbierania pieniędzy.
  4. Wolontariusz zbiera pieniądze tylko na ulicach miasta, nie kwestuje „pukając do drzwi” !!!
  5. Wolontariusze niepełnoletni kwestują w towarzystwie osoby pełnoletniej.
  6. Wolontariusz zdaje zaplombowaną puszkę do Sztabu WOŚP (Urząd Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4, Kraków) do godziny 24:00 dnia 30 stycznia 2022 r.!
  7. Na terenie sztabu mogą przebywać WYŁĄCZNIE wolontariusze (w przypadku wolontariuszy niepełnoletnich towarzyszyć może JEDNA osoba dorosła).
  8. Pod żadnym pozorem nie można z puszki wyciągać jej zawartości!!!!
  9. Wolontariusz powinien dbać o nie uszkodzenie puszki oraz banderoli zabezpieczających.
  10. Wolontariusz otwiera publicznie swoją puszkę w Sztabie.
  11. Wolontariusz powinien dołożyć wszelkich starań, aby na formularzu „rozliczenie” znalazła się kwota zebranych pieniędzy.
  12. Dopuszcza się, aby w ciągu trwającej zbiórki wolontariusz wymienił zapełnioną puszkę na nową pustą w Sztabie. W przypadku braku serduszek, istnieje możliwość ich uzupełnienia w Sztabie.
  13. Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby, ani Fundacji WOŚP.
  14. Wolontariusz całkowicie odpowiada za swe czyny.
  15. Wolontariusz działa na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu.
  16. Każdy wolontariusz powinien mieć przy sobie dowód tożsamości, ponieważ może być wylegitymowany przez policję lub straż miejską.
  17. Wolontariusz zobowiązuje się stosować do obowiązujących zaleceń i przepisów epidemiologicznych.

Numery kontaktowe:
Sylwia Dziewic: 667 666 954
Piotr Błoński: (szef sztabu) 791 165  650
W razie jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji dzwońcie: 997

Dbajcie o siebie!

Ubierzcie się ciepło i adekwatnie do warunków atmosferycznych. Prognozy mówią o przelotnych opadach deszczu i sporym wietrze! Pamiętajcie, że nie musicie stać na ulicy cały dzień. Możecie skorzystać z ofert krakowskiej gastronomii, napić się czegoś ciepłego i odpocząć.

Jak powinien wyglądać wolontariusz 30. Finału WOŚP?

Nie mogę wziąć udziału w kweście

Jeśli z przyczyn losowych nie będziesz w stanie kwestować, daj nam znać na sztab@wosp.krakow.pl. Szczególnie prosimy o odpowiedzialność społeczną w przypadku zachorowania na COVID-19. Gdy wcześniej będziemy mieć informacje o nieobecności, łatwiej nam będzie zorganizować naszą pracę, a Was nie męczyć telefonami.