Wynik 31. Finału WOŚP: 243 259 387, 25 PLN | Sztab przy UMK: 1 711 118,46 PLN | Kraków: 3 967 747,62 PLN

WOŚP w Krakowie – Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa

Aktualności

19 października 2021 | admin

Wolontariuszu – o tym musisz wiedzieć!

Chcesz zostać Wolontariuszem kwestującym podczas jubileuszowego 30. Finału WOŚP? A może jesteś już zarejestrowany w najbliższym sztabie? Trafiłeś w dobre miejsce! Tu poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jakie mam możliwości?

  • tradycyjna kwesta z tekturową puszką
  • zbiórka online za pomocą eSkarbonki
  • połączenie obu powyższych opcji

Jak mogę się zapisać?

Zapisy dla Wolontariuszy w naszym sztabie już trwają! Więcej informacji o tym jak przebiega rekrutacja w naszym sztabie dostępna jest tutaj. Szczegółowa procedura naboru opisana jest tutaj.

Jestem niepełnoletni – czy mogę kwestować?

Jasne! Ale podczas rejestracji musisz pamiętać o jednej sprawie. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat poproś o pomoc swojego rodzica/opiekuna prawnego. W tym celu zakłada on swoje konto na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl a następnie rejestruje Cię poprzez funkcję „Zgłoś dziecko lub podopiecznego”.
Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia.

Jestem Wolontariuszem, co dalej?

Zarejestrowałeś się, potwierdziłeś tożsamość i sztab potwierdził twoje uczestnictwo w 30. Finale WOŚP? Świetnie! Teraz czas na zapoznanie się z kilkoma zasadami i poradami. Pamiętaj, zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału, czyli 30 stycznia 2022 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału. Swoją puszkę, identyfikator i serduszka odbierzesz przed Finałem. najprawdopodobniej będzie to sobota, 29 stycznia. O szczegółach z pewnością poinformujemy na stronie www oraz w naszych mediach społecznościowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bardzo się cieszymy, że chcesz poświęcić swój czas na zbiórkę pieniędzy na cel 30. Finału WOŚP. Zależy nam również na tym, aby dzień Finału był radosnym świętem pomagania i jednoczenia Polaków. Dlatego prosimy abyś przestrzegał/a zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Zwracajcie uwagę na wszelkie niepokojące sytuacje i nie wahajcie się zgłaszać ich odpowiednim służbom.
Nie zapominajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19 i stosujcie się do nich.
Jeśli zmarzniecie, nie czekajcie i wybierzcie się do miejsca, które oferuje gorące napoje dla Was (wkrótce na naszych stronach pojawi się lista takich miejsc). Zawsze też możecie się ogrzać w naszym sztabie.

Gdzie się rozliczę?

Swoją puszkę rozliczysz w naszym Sztabie (konkretny adres i miejsce podamy bliżej Finału). Jeśli w ciągu dnia napełnisz puszkę, możesz przynieść ją do Sztabu oraz wymienić na nową. Zawartość puszki zostanie przeliczona przez ekipę sztabową w Twojej obecności. Od razu dostaniesz też podziękowanie i rozliczenie z zebraną przez Ciebie kwotą.

Pamiętaj, że obowiązywać Cię będzie Regulamin Wolontariusza. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zbierania pieniędzy zapoznaj się z jego treścią!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.