Wyniki 32. Finału WOŚP: (stan na 30.01.2024, bez Allegro) Sztab przy UMK: ok. 1,653 mln zł | Kraków: ok. 4,254 mln zł | Cała Polska i Świat: 175 426 813 zł

WOŚP w Krakowie

18 listopada 2021 | admin

Słów kilka o naszej ekipie

Historia naszego Sztabu sięga do 2003 roku, kiedy to „przejęliśmy” organizację styczniowej zbiórki od redakcji Gazety Krakowskiej, która aż do 2021 roku (29. Finał) była bardzo przyjaznym gospodarzem dla podejmowanych przez nas działań. W tym czasie współpracowaliśmy z jednostkami miejskimi, które były niezwykle pomocne przy organizacji różnych przedsięwzięć związanych z Finałem WOŚP w Krakowie, w tym Koncertem Finałowym.
Jesteśmy jednym z 8 Sztabów działających w Krakowie!

Przygotowania do jubileuszowego 30. Finału WOŚP (w 2022 roku) rozpoczęliśmy od nawiązania jeszcze bliższych relacji, pieczętując wieloletnią i owocną współpracę, z Urzędem Miasta Krakowa, który obecnie, trzeci rok z rzędu jest, siedzibą naszego sztabu. Naszym domem jest również Muzeum Krakowa, pełniące rolę logistycznego wsparcia naszego sztabu, gdzie między innymi spotykamy się z wolontariuszami naszego Sztabu.

Jesteśmy sporą grupą ludzi pozytywnie zakręconych i pełnych energii, ludzi, którzy odrywają się od swoich najróżniejszych codziennych zajęć, by wspólnie zrobić trochę dobra.
Trzon ekipy tworzy kilkanaście osób, które swoje działania rozpoczynają już na kilka miesięcy przed Finałami. Im bliżej styczniowej niedzieli, tym więcej rąk do pomocy – rozmaite zadania wykonuje kilkudziesięciu ochotników. W finałowy weekend, do załogi sztabowej dołączają nasi przyjaciele z całej Polski. Łącznie, nad organizacją i prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwa nawet ponad setka pomocników! Wielu spośród nich to członkowie Pokojowego Patrolu, którzy z Fundacją WOŚP działają przez cały rok. Działają razem z nami osoby studiujące, pracujące, młodzież, dzieciaki a nawet osoby po sześćdziesiątce! Na różnych etapach życia połączyła nas pozytywna energia, chęć pomocy drugiemu człowiekowi i zakręcona orkiestrowa atmosfera, która sprawia, że będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej! Po prostu, gramy bo lubimy!

Jeśli chcielibyście dołączyć do naszej ekipy i pomóc przy organizacji Finału WOŚP w Krakowie – dajcie nam znać na adres sztab@wosp.krakow.pl. Napiszcie kilka słów o sobie, czym się zajmujecie i w jaki sposób chcielibyście się zaangażować i czekajcie na odpowiedź.


OSOBY FUNKCYJNE W SZTABIE

SZEF SZTABU: EDYTA BIEL

KOORDYNATOR WOLONTARIUSZY KWESTUJĄCYCH: SYLWIA DZIEWIC

SKARBONY STACJONARNE: DOMINIKA SKOP

KOORDYNATOR SZTABOWYCH AUKCJI ALLEGRO: EMILIA CZEPIEC

PARTNERZY ZEWNĘTRZNI: PIOTR BŁOŃSKI

KOMUNIKACJA W INTERNECIE: JUSTYNA CYRULIK

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.