24 stycznia 2022 | admin

Hey now! Help now! – Czyli Rock’and’rollowa Orkiestra Krakowskiej Pomocy!

Czasami zdarzy się tak, że w odpowiednim miejscu i czasie spotkają się właściwe osoby… A wtedy dzieją się rzeczy niepospolite. Tak też doszło do powstania krakowskiego „hymnu” WOŚP. Z kolei 30. Finał to idealny moment na premierę wyjątkowego utworu, który łączy w sobie motyw hejnału oraz „Karnawałem” VOO VOO – jednoznacznie kojarzącego się z inicjatywą Jurka Owsiaka.

Pewnego dnia do naszego sztabu odezwał się zespół HellHaven z propozycją zrobienia czegoś fajnego, co mogło by uświetnić „Letnią zadymkę w Środku Zimy”. Po odbytych rozmowach padł pomysł, by stworzyć utwór, który będzie motywem przewodnim dla krakowskich Sztabów, Wolontariuszy, Partnerów, Darczyńców, Sponsorów i wszystkich Przyjaciół Orkiestry w Grodzie Kraka.

Od lat wspieramy inicjatywę WOŚP – nie tylko jako zespół, ale także każdy z nas z osobna. Obok 30-go, jubileuszowego finału nie mogliśmy przejść obojętnie, zatem postanowiliśmy dać od siebie coś najcenniejszego i najbardziej namacalnego – muzykę. Hymn jest naszym ukłonem w stronę wszystkich krakowiaków zaangażowanych w pomoc na rzecz Orkiestry. To docenienie każdej złotówki przekazanej przez te 30 lat na szczytne cele. To też szacunek dla pracy każdych rąk, które się do tego przyczyniły.
Hymn powstał również po to, by jednoczyć wszystkich tych, którzy krakowskiego smoka mają w sercu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To inicjatywa, w którą wierzymy i chcemy, by jeszcze bardziej rozpalała chęć czynienia dobra. Ponad podziałami. Nas samych to bardzo napędza! Niech rozbrzmiewa w Krakowie! Niech usłyszy go Polska, niech usłyszy go świat! Niech się niesie! Niech gra do końca świata i jeden dzień dłużej!
– zespół Hellhaven

A nam nie pozostaje nic innego jak odliczać dni do najgorętszej (oby!) niedzieli w ciągu roku. Zagrajcie razem z nami dla dziecięcej okulistyki w rytmie naszego nowego hymnu!