Wynik 31. Finału WOŚP: 243 259 387, 25 PLN | Sztab przy UMK: 1 711 118,46 PLN | Kraków: 3 967 747,62 PLN

WOŚP w Krakowie – Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa

Aktualności

1 lipca 2021 | imAdmin

Kraków dał się ponieść fali dobrych serc

Wydawałoby się, że czas pandemii wpłynie na ostateczny wynik 29. Finału WOŚP. To stwierdzenie, okazało się być w 100% prawdziwe. Ale w zupełnie innym wymiarze niż się spodziewaliśmy! Ograniczone możliwości organizacji wydarzeń, restrykcje dotyczące gromadzenia się – czy w takich warunkach można przeprowadzić Finał WOŚP? Można! Cały Kraków w ostatnią niedzielę stycznia udowodnił, że niezależnie od warunków można grać i pomagać z głową!

Niemal w każdym zakątku Krakowa grała dziś Orkiestra pod wodzą Jurka Owsiaka. Zaświeciliśmy ważne punkty miejskiej architektury na czerwono. Morsy wymalowały niesamowite czerwone serce na zamarzniętej tafli Zalewu Bagry, z dachu Tauron Areny wybrzmiał hejnał Krakowa oraz jingiel WOŚP, w internecie „pojechała” MotoOrkiestra, strażacy z lokalnych jednostek OSP za pomocą wozów bojowych wysłali świetlne serce Dobrym Aniołom. A to tylko niektóre z wydarzeń, które miały miejsce. Bo mimo obostrzeń, dzięki niezwykłej kreatywności mieszkańców smoczego miasta ilość wydarzeń była spora. 

Na ulicach kwestowali niezwykle kolorowi i radośni wolontariusze, czasem w towarzystwie uroczych psiaków. Datki na sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy zbierane były też z poziomu wody i powietrza. 
Kwestowali z nami, choć w sposób wirtualny, osoby ze świata sztuki i showbiznesu, w tym Maciej Stuhr (zebrał w swojej eSkarbonie 100 tys. PLN!), Robert Makłowicz, Michał Rusinek, Grzegorz Turnau i wiele innych. 

Ten Finał zdecydowanie przejdzie do historii, jak wydarzenie, na które czekało wiele Polaków, które w tych trudnych czasach dodałoby sił i pokazało, że jeśli się chce to można. 
Dziękujemy każdej osobie, która w jakikolwiek sposób wsparła cel 29. Finału WOŚP. Bez Was tak fantastyczny wynik nie byłby możliwy!.
Na koniec dnia możemy w nieukrywaną dumą i radością przekazać, że wstępna kwota deklarowana przez nasz sztab wynosi ponad 750 tys. PLN! W skład tej kwoty wchodzą wpłaty z eSkarbonek naszych wolontariuszy oraz oczywiście gotówka wyciągnięta z puszek. Ale to nie koniec, bo wciąż na naszych aukcjach Allegro do zdobycia jest wiele niesamowitych fantów!
Szacuje się, że kwota zebrana przez krakowskie sztaby przekroczyła 2 mln PLN, w tym spora część pochodzi z wpłat internetowych. Już wkrótce podamy bardziej szczegółowe kwoty. SIE MA! Zrobiliśmy to – zagraliśmy z głową – i to pięknie! DZIĘKUJEMY! 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.