Wyniki 32. Finału WOŚP: Sztab przy UMK: 2 053 792 zł | Kraków: 4 825 406 zł | Cała Polska i Świat: 281 879 118,07 zł

WOŚP w Krakowie

Aktualności

27 marca 2024 | admin

Oto wynik 32. Finału WOŚP!

Kurz po wielkich emocjach związanych z „Letnią Zadymką w Środku Zimy”, czyli 32. Finałem WOŚP już opadł ale to właśnie dziś poznaliśmy ostateczny wynik tegorocznej zbiórki. Nie ukrywamy – jesteśmy zaskoczeni finalną kwotą! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie niezwykła mobilizacja, zjednoczenie i wspólne granie mieszkańców Krakowa.

Celem 32. Finału WOŚP był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Dzięki temu lekarze będą mogli skuteczniej zadbać o płuca Polaków po pandemii – zarówno tych najmniejszych, jak i dorosłych.

Chwilę przed północą, 28 stycznia tego roku, Jurek Owsiak podał kwotę deklarowaną, która wynosiła 175 426 813 pln. Mottem zbiórki było „Tu wszystko gra OK!” I zdecydowanie wszystko zagrało, nawet bardzo OK, bo ostateczna kwota zwala z nóg!

Z dumą i ogromnym wzruszeniem chcielibyśmy podzielić się z Wami podsumowaniem wyniku 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy osiągniętego w Sztabie przy UMK, w Krakowie i na całym świecie!

  • Sztab WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa – 2 053 792 PLN
  • Kraków (łącznie 8 Sztabów) – 4 825 406 PLN
  • Ostateczny wynik Finału – 281 879 118,07 PLN

Choć nie o rekordy chodzi, a o zdrowie i życie pacjentów, to powyższe kwoty są znacząco wyższe, niż rok temu! W samym Krakowie zebrana kwota jest wyższa niemal o 1 mln PLN! To efekt ciężkiej pracy ośmiu krakowskich Sztabów.

Na tak wspaniałą sumę naszego Sztabu złożyły się następujące elementy:

  • wpłaty do puszek – 1 257 270 PLN
  • aukcje Allegro – 375 762 PLN
  • wpłaty do eSkarbonek – 420 760 PLN

Taki wynik nie byłby możliwy dzięki Waszej hojności, determinacji i wielkiemu sercu. Kolejny raz Krakowianie pokazali niezwykłą moc i siłę wspólnoty w dążeniu do zrobienia czegoś dla drugiego człowieka.

Z tego miejsca jeszcze raz składamy ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do tak fantastycznego rezultatu zbiórki.

Przede wszystkim ukłony dla wolontariuszy! To właśnie Wy stanowicie główny motor napędowy tego wyjątkowego charytatywnego wydarzenia. Bez Waszego nieustannego zaangażowania, poświęcenia i entuzjazmu nie byłoby możliwe osiągnięcie tego wielkiego celu. Dziękujemy, że jesteście sercem i zawsze możemy liczyć na Waszą pomocną dłoń!

Kolejne słowa podziękowania kierujemy w stronę Sponsorów i Darczyńców. Wasze wsparcie, hojność i dobroć sprawiły, że nasze sztabowe inicjatywy mogły się wydarzyć, sprawiać radość i zaowocować pełnymi puszkami wolontariuszy. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i gotowość do działania na rzecz wspólnego dobra!

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, kto wrzucił choćby symbolicznego grosza do puszki kwestarskiej. Wasze wsparcie sprawia, że ta akcja ma sens, a pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

32. Finał WOŚP był dniem pełnym wydarzeń, emocji i radości. Dzięki Waszemu aktywnemu udziałowi w różnorodnych wydarzeniach miasto tętniło życiem, a ulice wypełniły się życzliwością i serdecznością. Niech ta energia pozostanie w nas jak najdłużej! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.