Wyniki 32. Finału WOŚP: Sztab przy UMK: 2 053 792 zł | Kraków: 4 825 406 zł | Cała Polska i Świat: 281 879 118,07 zł

WOŚP w Krakowie

Aktualności

29 stycznia 2024 | admin

Pomaganie jest jak oddychanie!

32. Finał WOŚP powoli przechodzi do historii… Ale co to była za historia! Mnóstwo wydarzeń, jeszcze więcej wolontariuszy i cały ogrom ludzi dobrej woli, którzy ramię w ramię na wiele sposobów dołączyli do wyjątkowej Orkiestry.

W tym całym dobroczynnym chaosie ciężko nam pozbierać odpowiednie słowa, by opisać to, co przez cały dzień działo się w ramach 32. Finału WOŚP, którego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu na oddziały pulmonologiczne. Liczenie nadal trwa i trwać będzie do połowy lutego, kiedy to zakończa się aukcje na allegro. Dlatego zebrane kwoty jeszcze mocno się zmienią. Do tej pory, w naszym sztabie doliczyliśmy się 1 215 000 zł, a w Krakowie na łącznie jest to ok. 3 180 000 zł (stan na godzinę 24:00).

A to z pewnością nie koniec, albowiem sztaby jeszcze zliczają pieniądze, które do nich spływają. Dokładniejsze wyniki będziemy mogli podać we wtorek wieczorem. Co ważne, wszystkie powyższe kwoty, są wartościami bez aukcji Allegro.

Suma deklarowana to rekordowe 175 426 813 zł.

Krakowski Finał obfitował w wiele różnych imprez. Czy mała, czy duża, czy sportowa, czy dla dzieci… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie! A uczestnicy dokładali swoje cegiełki do fantastycznego wyniku!

Grali z nami niemal wszyscy, radosna atmosfera szerokim echem odbijała się po krakowskich ulicach. Nie brakowało też zaskoczeń. Jednym z nich był moment, gdy do sztabu przyszli wolontariusze, by rozliczyć puszkę, w której było 100 000 zł!

Składamy wielkie podziękowania dla dzielnych wolontariuszy, dla hojnych darczyńców, wspierających partnerów i wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że krakowska Orkiestra zagrała, ze HEJ!


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.