30 marca 2022 | admin

Przejrzeliśmy na oczy, REKORDOWO!

Jubileuszowy Finał WOŚP przeszedł do historii, jakże pięknej historii! Podczas wyjątkowego podsumowania poznaliśmy ostateczną kwotę, która została zebrana w ramach 30. Finału. I choć wiele wskazywało na to, że wynik będzie wysoki, chyba nikt nie spodziewał się aż tak wysokiej sumy! Dzięki zebranym funduszom Fundacja zakupi najnowszy sprzęt do diagnostyki i leczenia chorób wzoru u dzieci.

Z nieukrywaną dumą i radością informujemy, że Fundacja WOŚP w ramach 30. Finału WOŚP zebrała

224 376 706,35 PLN!!!

Dzięki wytrwałej pracy wolontariuszy, wsparciu darczyńców, zaangażowaniu partnerów, sponsorów i instytucji oraz wielkim sercom krakowian krakowskie sztaby uzyskały rekordowy wynik. Niezmiernie cieszymy się, że dzięki siedmiu krakowskim sztabom na konta WOŚP trafi rekordowe 3 635 914,36 złotych.

Nasz Sztab, który w tym roku po raz pierwszy działał przy Urzędzie Miasta Krakowa, uzbierał rekordowe 1 802 459,39 złotych!

Na wspomniane sumy, zarówno w skali miejskiej jak też ogólnoświatowej, złożyły się:

• tradycyjne wpłaty do puszek kwestarskich w finałową niedzielę
  • wpłaty do elektronicznych e-Skarbonek które w tym roku cieszyły się ogromną popularnością – w ten sposób uzbieraliśmy aż 645 140 PLN! Niemały udział w tej kwocie miały wirtualne puszki Krakowian: Macieja Stuhra (244 920 PLN) i Roberta Makłowicza (129 570 PLN)
  • wpłaty do stacjonarnych i elektronicznych Skarbon Stacjonarnych
  • aukcje Allegro –  licytacje ponad 500 (!) aukcji przyniosły kosmiczną sumę 423 195,54 PLN. Swoją fantastyczną cegiełkę dołożył Andrzej Mleczko, a dokładnie jego rysunek “A to Polska właśnie” który osiągnął niesamowitą kwotę 99 999 PLN!

30. Finał WOŚP był dla naszego Sztabu pierwszym Finałem, po rewolucyjnych zmianach. Nowa siedziba Sztabu przy Urzędzie Miasta Krakowa oraz dom, który znaleźliśmy w Pałacu Krzysztofory – oddziale Muzeum Krakowa – pozwoliły nam zdecydowanie rozwinąć skrzydła. Dziękujemy bardzo mocno za zaufanie oraz ogromne wsparcie!

Jubileuszowa “Letnia zadymka w środku zimy” na długo zapadnie nam w pamięć i to nie tylko ze względu na skrajnie nieprzychylne warunki pogodowe i szczyt kolejnej fali pandemii. W naszych wspomnieniach wciąż żywe są uśmiechy i autentyczna radość niezliczonych wolontariuszy którzy tłumnie ruszyli na krakowskie ulice. Kameralne “Światełko do Nieba” przy dźwiękach naszego nowego krakowskiego orkiestrowego hymnu stworzonego przez zespół Hellhaven, mieniące się serce ułożone z wozów OSP, ryczące “serca” pod maskami pięknych i szybkich pojazdów na MOTOORKIESTRZE, grupy rekonstrukcyjne w i pod Barbakanem, Morsy przeciągające Smoka przez Wisłę pod Wawelem, impreza w CH Serenada, akcja “czerwony Kraków” podczas której wiele krakowskich budynków i konstrukcji zaświeciły się orkiestrową barwą,  niezliczone koncerty i wydarzenia towarzyszące od warsztatów tanecznych po quizy tematyczne… Bez względu na sposób, osób zaangażowanych w orkiestrowe działania w Grodzie Kraka było całe mnóstwo. Fakt ten niezmiernie cieszy, bo pomimo tego, że WOŚP gra już 30 lat, to wciąż z niesłabnącą energią, zaangażowaniem i radością jednoczy Krakowian i Polaków na całym świecie do hojnego otwierania swoich serc! Życzymy sobie, by ta satysfakcja i pozytywne emocje związane ze styczniowymi zbiórkami towarzyszyły nam do końca świata i jeden dzień dłużej.

Fenomenalny wynik nie byłby możliwy, gdyby nie cudowni Darczyńcy, Partnerzy i Sponsorzy i Wolontariusze których hojne serca w jednym rytmie zabiły dla dziecięcej okulistyki.

Podczas 30. Finału WOŚP w składzie najgłośniejszej orkiestry naszego Sztabu zagrali:

99 Rent
iTaxi
Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Krak-Dron
Krakowski Klub Morsów “Kaloryfer”
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Zielony Talerz
Zmączeni
Żywe Muzeum Obwarzanka
Sztab przy Uniwersytecie Jagiellońskim (Sztab WOŚP Kraków)
Sztab przy ZHP Kraków-Podgórze