Wyniki 32. Finału WOŚP: Sztab przy UMK: 2 053 792 zł | Kraków: 4 825 406 zł | Cała Polska i Świat: 281 879 118,07 zł

WOŚP w Krakowie

Aktualności

11 października 2022 | admin

Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie!

Pod koniec września w Parku im. Stefana Żeromskiego w Nowej Hucie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jurek Owsiak otworzył skwer im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – inicjatywy którą stworzył ponad 30 lat temu, a która do tej pory porwała do pomagania miliony Polaków.

W nowohuckim parku, położonym tuż obok Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego mamy nowe, ważne miejsce dla wszystkich, którym idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bliska sercu! Miejsce nie jest przypadkowe, bo we wspomnianym szpitalu co rusz można napotkać sprzęt medyczny z charakterystycznym serduszkiem.

Pomysłodawczynią pomysłu na nadanie imienia WOŚP była radna Alicja Szczepańska. Uzgodnienie najlepszego miejsca, które upamiętniłoby działanie Fundacji i jej zasługi dla ratowania zdrowia i życia Polek i Polaków zajęło trochę czasu i było dość burzliwe. Ostatecznie Komisja Zdrowia i Uzdrowiskowa złożyła do poprawkę do projektu uchwały, która zmieniła lokalizację na teren zielony przy Szpitalu im. S. Żeromskiego.

W otwarciu udział wzięli: Jurek Owsiak, dyrygent największej i najpiękniejszej orkiestry na świecie, Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Bogusław Kośmider, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ, Lech Kucharski, przewodniczący Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej RMK, Piotr Błoński, przedstawiciel WOŚP w Krakowie oraz radni miasta Krakowa, przedstawiciele dzielnic nowohuckich oraz Szpitala Żeromskiego. W trakcie uroczystości obecni byli również pracownicy szpitala, którzy dumnie nosili przyklejone czerwone serduszka. Nie zabrakło również okolicznych mieszkańców.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tej uroczystości. A przede wszystkim cieszy nas fakt, że w nasze kochane miasto włącza się w działania Fundacji i docenia jej wkład w dbanie o zdrowie najmłodszych Krakowian.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.