Wyniki 32. Finału WOŚP: Sztab przy UMK: 2 053 792 zł | Kraków: 4 825 406 zł | Cała Polska i Świat: 281 879 118,07 zł

WOŚP w Krakowie

Aktualności

24 października 2023 | admin

Tu wszystko gra! OK! Znamy cel 32. Finału!

28 stycznia 2024 roku po raz 32. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Wiemy już, na co zbierane będą środki. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych” – to hasło zbliżającej się kwesty.

Pandemia COVID-19 na zawsze zmieniła świat. W ciągu ostatnich dwóch lat, nasze życie uległo radykalnym przemianom. Jednym z głównych obszarów naszego zdrowia, który ucierpiał wskutek pandemii, są nasze płuca. W obliczu wyzwań związanych z ochroną zdrowia i wsparciem potrzebujących, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Jurkiem Owsiakiem na czele postanowiła podjąć się zbiórki, z której środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Płuca – Kluczowy Element Naszego Organizmu

Płuca to jedne z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Mając zdrowe płuca, możemy cieszyć się pełnią życia, oddychać świeżym powietrzem, uprawiać sport i spełniać nasze codzienne obowiązki. Niestety, pandemia COVID-19 uświadomiła nam, jak delikatne i ważne są te narządy. Wiele osób dotkniętych chorobą zmagając się z problemami oddechowymi, które pozostawiają trwały ślad.

Fundacja planuje kupić urządzania dla

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy eletrokoagulacji i kriosondy

Finał WOŚP z tematem „Płuca po Pandemii” to krok w stronę zdrowszej przyszłości dla wszystkich – dużych i małych. Dołączmy razem do tej niesamowitej inicjatywy i pomóżmy naszym płucom odetchnąć z ulgą!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.