Wyniki 32. Finału WOŚP: Sztab przy UMK: 2 053 792 zł | Kraków: 4 825 406 zł | Cała Polska i Świat: 281 879 118,07 zł

WOŚP w Krakowie

Aktualności

26 stycznia 2024 | admin

Wolontariuszu! Co musisz wiedzieć przed niedzielą?

Już tylko godziny dzielą nas od corocznego święta dobroczynności, jedności i pomagania. 32. Finał coraz bliżej! W Pałacu Krzysztofory panuje już spory ruch. Trwają przygotowania do wydawania pakietów dla wolontariuszy. A jak już odbierzecie swój pakiet, to zapoznajcie się koniecznie z poniższymi informacjami.

Przede wszystkim już teraz wielkie ukłony dla Was! Za Waszą chęć niesienia pomocy, za Wasze zaangażowanie i otwarte serca. Zanim jednak wyjdziecie na ulice, prosimy, przeczytajcie poniższe wskazówki, by Wasza kwesta była bezpieczna!

Pamiętajcie, że puszki i identyfikatory można odebrać w sobotę w Pałacu Krzysztofory między 11:30 a 17:30. Prosimy, słuchajcie naszych poleceń. Na miejscu będą z nami wolontariusze Pokojowego Patrolu, którzy wskażą Wam drogę i udzielą Wam wszelkich informacji.

Pamiętajcie, że kwestując obowiązuje Was Regulamin Wolontariusza:

 1. W Finale bierze udział każdy, kto posiada identyfikator Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydany przez Sztab przy Urzędzie Miasta Krakowa. 
 2. Wolontariusz może zbierać pieniądze tylko w dniu Finału WOŚP tj. w dniu 28 stycznia 2024 r., w godzinach od 00:00 do 24:00. 
 3. Każdy wolontariusz otrzymuje identyfikator i skarbonkę, która upoważnia go do zbierania pieniędzy.
 4. Wolontariusz zbiera pieniądze tylko na ulicach miasta, nie kwestuje „pukając do drzwi” !!!
 5. Wolontariusze niepełnoletni kwestują w towarzystwie osoby pełnoletniej.
 6. Wolontariusz zdaje zaplombowaną puszkę do Sztabu WOŚP (Urząd Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4, Kraków) do godziny 24:00 dnia 28 stycznia 2024 r.!
 7. Na terenie sztabu mogą przebywać WYŁĄCZNIE wolontariusze (w przypadku wolontariuszy niepełnoletnich towarzyszyć może JEDNA osoba dorosła).
 8. Pod żadnym pozorem nie można z puszki wyciągać jej zawartości!
 9. Wolontariusz powinien dbać o nie uszkodzenie puszki oraz banderoli zabezpieczających.
 10. Wolontariusz otwiera publicznie swoją puszkę w Sztabie.  
 11. Wolontariusz powinien dołożyć wszelkich starań, aby na formularzu „rozliczenie” znalazła się kwota zebranych pieniędzy. 
 12. Dopuszcza się, aby w ciągu trwającej zbiórki wolontariusz wymienił zapełnioną puszkę na nową pustą w Sztabie. W przypadku braku serduszek, istnieje możliwość ich uzupełnienia w Sztabie.
 13. Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby, ani Fundacji WOŚP. 
 14. Wolontariusz całkowicie odpowiada za swe czyny. 
 15. Wolontariusz działa na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu.
 16. Każdy wolontariusz powinien mieć przy sobie dowód tożsamości, ponieważ może być wylegitymowany przez policję lub straż miejską.

Numery kontaktowe:
Sylwia Dziewic (wolontariusze): 667 666 954
Edyta Biel: (szef sztabu) 791 165  650
W razie jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji dzwońcie: 997

Dbajcie o siebie!

Ubierzcie się ciepło i adekwatnie do warunków atmosferycznych. Prognozy mówią o przelotnych opadach deszczu. Pamiętajcie, że nie musicie stać na ulicy cały dzień. Możecie skorzystać z ofert krakowskiej gastronomii, napić się czegoś ciepłego i odpocząć – przygotowaliśmy specjalną mapkę, gdzie możecie znaleźć przygotowane oferty.


Jak powinien wyglądać wolontariusz 32. Finału WOŚP?

Razem z Małopolską Policją sugerujemy, by:
•    Nie prowadź zbiórki w miejscach mało uczęszczanych, słabo oświetlonych ulicach, oraz w miejscach, które wydają się niebezpieczne.
•    Unikaj prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
•    Staraj się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.  
•    Wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszaj się w grupie, korzystaj z pomocy znajomych lub bliskich.

Nie mogę wziąć udziału w kweście – co teraz?

Jeśli z przyczyn losowych nie będziesz w stanie kwestować, daj nam znać na sztab@wosp.krakow.pl. Gdy wcześniej będziemy mieć informacje o nieobecności, łatwiej nam będzie zorganizować naszą pracę.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.