Wyniki 32. Finału WOŚP: (stan na 30.01.2024, bez Allegro) Sztab przy UMK: ok. 1,653 mln zł | Kraków: ok. 4,254 mln zł | Cała Polska i Świat: 175 426 813 zł

WOŚP w Krakowie

Aktualności

16 października 2022 | admin

Znamy temat 31. Finału WOŚP!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy – na ten cel Fundacja prowadzona przez Jurka Owsiaka zagra już po raz 31! Co więcej, to pierwszy Finał, którego efekty będą mogli poczuć wszyscy, którzy tego będą potrzebowali.

Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia 2023 roku. Natomiast wzorem lat ubiegłych, różnego rodzaju wydarzenia wspierające cel zbiórki, wpłaty internetowe i aukcje Allegro ruszą już w grudniu.

Choć n pierwszy rzut oka, temat zbliżającego się Finału może być zaskakujący, okazuje się, że stanowi on spore wyzwanie dla dzisiejszej medycyny. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. 

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Także my powoli rozpoczynamy przygotowania do tego wyjątkowego święta dobroczynności. Z wielką radością, zagramy znów pod skrzydłami Urzędu Miasta w Krakowie oraz w ścisłej współpracy z Muzeum Krakowa. Niemniej jednak i ten rok przynosi kolejne zmiany. Tym razem dotyczące posady Szefa Sztabu. Już wkrótce podamy więcej informacji. Niezmienna jest jednak radość i chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.