Wynik 30. Finału WOŚP: 224 376 706,35 zł | Nasz sztab: 1 802 459,39 zł | Kraków: 3 635 914,36 zł

WOŚP w Krakowie – Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa

Aktualności

28 stycznia 2022 | admin

Znani Krakowianie grają z Orkiestrą!

Znani aktorzy, muzycy, politycy, lekarze… innymi słowy wszyscy grają z Jurkiem Owsiakiem. Jesteście ciekawi, komu w tym roku można „nawrzucać” do puszki zarówno w wersji tradycyjnej, jak i wirtualnej? Przygotowaliśmy dla Was małą ściągę.

Maciej Stuhr – Pana Macieja przedstawiać nie trzeba. Wyśmienity aktor pochodzący z Krakowa kolejny raz wspiera zbiórkę. Podczas 29. Finału do jego eSkarbonki trafiło ponad 100 000 PLN co było wyjątkowym wynikiem. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już niedługo.


Robert Makłowicz – uwielbiany przez wszystkich krakowski krytyk kulinarny i podróżnik już od kilku lat działa razem z nami dla zdrowia dzieciaków.
Link do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/zm7w3n


Grzegorz Turnau – krakowski kompozytor, piosenkarz i pianista, autor tekstów, aranżer. W tym roku wspiera cel Finału WOŚP wyjątkową aukcją! Do wylicytowania przeznaczył niepowtarzalną możliwość odwiedzenia Winnicy Turnau wraz z dodatkowymi, nieprzeciętnymi atrakcjami! Cena już w tym momencie jest zawrotna. A gdzie tam koniec!
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/unikatowy-pobyt-z-koncertem-w-winnicy-turnau-11739815280


Mateusz Janicki – popularny aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, związany z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Ponownie swoją kwestą wspiera Finał WOŚP! Panu Mateuszowi można „nawrzucać” do wirtualnej puszki jak też będzie to można zrobić osobiście w niedzielę 30. stycznia w okolicach Teatru im. Słowackiego od ok. 11:00.
Link do eSkarbonki – https://eskarbonka.wosp.org.pl/gh9rrk


Michał Rusinek – mieszkający i pochodzący z Królewskiego Miasta Krakowa polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz kolejny raz zbiera fundusze na cel Finału WOŚP do wirtualnej puszki.


Anna Dymna wraz z podopiecznymi Fundacji Mimo Wszystko – przyjaciele z FAD jak zwykle z nami! I to na czele z niesamowitą kobietą – Anną Dymną! Pani Ania tradycyjnie będzie kwestować w okolicach Rynku. Ale już teraz można dorzucić się do jej eSkarbonki.


Jerzy Fedorowicz – związany z Krakowem polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny oraz polityk. Już od kilku lat aktywnie włącza się w zbiórkę w naszym sztabie. Pan Jerzy kwestuje już do swojej eSkarbonki. Natomiast tradycyjnie do puszki, będzie zbierał w niedzielę 30. stycznia w okolicach Rynku Głównego.


Łukasz Gibała – krakowski polityk, samorządowiec i przedsiębiorca. Od wielu lat zaangażowany w działalność naszego Sztabu. Nie wyobrażamy sobie naszej krakowskiej Orkiestry bez jego udziału!
Link do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/b4wtz4


Aleksander Miszalski – związany z Krakowem polski polityk, przedsiębiorca i samorządowiec. Już teraz można wesprzeć jego zbiórkę poprzez wpłaty do eSkarbonki. A jak sam zapowiada, osobiście wyruszy w niedzielę w puszką by kwestować dla diagnostyk i leczenia wzroku u dzieci.


Prof. Mikołaj Spodaryk – znany krakowski pediatra. Kto jak nie lekarz może docenić działania Fundacji WOŚP dla dziecięcej medycyny? Już nie raz zaskakiwał nas swoimi przebraniami, w których kwestował. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już niedługo! Ale z pewnością warto dorzucić cegiełkę do jego puszki i podziękować za jego niesamowitą pracę.

Smok Wawelski – Smok, najbardziej znany w świecie krakowski symbol, pojawia się nie tylko w logo jednego z krakowskich sztabów WOŚP, ale występuje w wielu obszarach tegorocznego grania – smoki będą przeciągane przez Wisłę, licytowane na wielu aukcjach do tego Smok Wawelski będzie także… wolontariuszem. Do swojej puszki będzie zbierał w niedzielę, oczywiście pod Wawelem!

Adam Mickiewicz – to już tradycja, że wybitny wieszcz będzie kwestował dla Orkiestry. Pod pomnikiem na Rynku Głównym stanie dobrze już znana wielka puszka w kształcie serca.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.