Wyniki 32. Finału WOŚP: (stan na 30.01.2024, bez Allegro) Sztab przy UMK: ok. 1,653 mln zł | Kraków: ok. 4,254 mln zł | Cała Polska i Świat: 175 426 813 zł

WOŚP w Krakowie

Dla Wolontariuszy

27 stycznia 2023 | admin

Przed Finałem – ważne informacje

Już tylko kilka chwil dzieli nas od dobroczynnego Karnawału! Wielkie święto pomagania w tym roku odbędzie się po raz 31. Z tej okazji wielu Krakowian zdecydowało się włączyć do akcji poprzez wolontariat. Dlatego też, najwyższa pora, by podzielić się z Wami ważnymi informacjami.

Jestem Wolontariuszem, co dalej?

Zarejestrowałeś się, potwierdziłeś tożsamość i sztab potwierdził twoje uczestnictwo w 31. Finale WOŚP? Świetnie! Teraz czas na zapoznanie się z kilkoma zasadami i poradami. Pamiętaj, zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału, czyli 29 stycznia 2023 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bardzo się cieszymy, że chcesz poświęcić swój czas na zbiórkę pieniędzy na cel 31. Finału WOŚP. Zależy nam również na tym, aby dzień Finału był radosnym świętem pomagania i jednoczenia Polaków. Dlatego prosimy abyś przestrzegał/a zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Zwracajcie uwagę na wszelkie niepokojące sytuacje i nie wahajcie się zgłaszać ich odpowiednim służbom.
Jeśli zmarzniecie, nie czekajcie i wybierzcie się do miejsca, które oferuje gorące napoje dla Was. Zawsze też możecie się ogrzać w naszym sztabie.

Oferty dla Wolontariuszy

Na poniższej mapie znajdziecie miejsca, które wolontariuszom z identyfikatorem oferują gorące napoje, przekąski i posiłki.

Dbajcie o siebie!

Przed wyjściem na ulice, by zbierać datki do puszek kwestarskich koniecznie sprawdźcie prognozę pogody. Ubierzcie się ciepło i adekwatnie do warunków atmosferycznych. Pamiętajcie, że nie musicie stać na ulicy cały dzień. Możecie skorzystać z ofert krakowskiej gastronomii, napić się czegoś ciepłego i odpocząć.

Gdzie się rozliczę?

Swoją puszkę rozliczysz w naszym Sztabie – w niedzielę 29.01 będziemy działać w Urzędzie Miasta (Pałac Wielopolskich, pl. Wszystkich Świętych 3-4). Zawartość puszki zostanie przeliczona przez ekipę sztabową w Twojej obecności. Od razu dostaniesz też podziękowanie i rozliczenie z zebraną przez Ciebie kwotą. Jeśli natomiast w ciągu dnia napełnisz puszkę a będziesz chcesz zbierać dalej, możesz przynieść ją do Sztabu i wymienić na nową. Wtedy rozliczenie otrzymasz po oddaniu i przeliczeniu drugiej puszki a kwota będzie zsumowana.

Pamiętaj, że obowiązywać Cię będzie Regulamin Wolontariusza. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zbierania pieniędzy zapoznaj się z jego treścią!

Nie mogę wziąć udziału w kweście

Jeśli z przyczyn losowych nie będziesz w stanie kwestować, daj nam znać na sztab@wosp.krakow.pl.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.